Jaukiam vakarui su išskirtinio vyno taure trūksta tik vieno – puikių priderintų užkandžių. Besidžiaugdami vasaros sezonu, nusprendėme savo studijoje surengti kitokio pobūdžio renginius sukviečiant į mūsų mažytę srtudiją gerų gėrimų bei maisto mylėtojus jaukiam laikui, pašnekesiams ir naujoms pažintims.
Tad ką gi veiksime? Ragausime tris angliškus vynus ir prie jų turėsime po du priderintus gardžius užkandžius. Nemegstantys alkoholinių gėrimų neišsigąskite- turėsime ir nealkoholinių alternatyvų (deja, tik jos jau bus iš Prancūzijos)! Formatas visiškai neįpareigojantis, o kviečiantis susipažinti, paplepėti, jaukiai praleisti vakarą ir kažko naujo išmokti apie visiškai naują, tačiau sparčiausiai pasaulyje besivystantį vyno regioną.
KUO YPATINGAS ANGLIŠKAS VYNAS?
Ilgus metus Anglijoje drėgnas klimatas leido vietiniams orientuotis į obuolių auginimą bei sidro gamybą. Tačiau 1988 pora iš Čikagos nusprendė pietų Anglijoje pasisodinti vynuogyną ir pradėti putojančių vynų gamybą. Šią idėją nulėmė tai, jog pietinėje šalies dalyje klimatas bei kreidinis dirvožemis yra ypatingai panašūs į esančius Prancūzijoje, Šampanės regione. Tad amerikiečių pora vynuogyne sodino tas pačias tris, Šampanėje augančias, vynuogių veisles: chardonnay, pinot meunier ir pinot noir. O putojantį vyną nuspręsta gaminti irgi kaip šampaną – tradiciniu metodu.
Kol visi anglai prie smilkinio sukiojo pirštelius ir besijuokdami siūlė išrauti vynmedžius bei laukus užsodinti obelimis, pora nuosekliai darbavosi vynuogyne ir 1997 metais išleido savo patį pirmąjį putojantį vyną iš 1992 derliaus chardonnay vynuogių sulčių. Šis vynas buvo išrinktas metų geriausiu vynu Anglijoje. O 1998 metais 1993 metų derliaus putojantis vynas iš trijų vynuogių sulčių mišinio tapo geriausiu metų vynu pasaulyje! Ir tuomet Anglijoje įvyko perversmas: ypač pietinėje šalies dalyje sparčiai populiarėjo (ir iki šiol populiarėja) vynuogynų sodinimas, o kartu ir rimtų bei kokybiškų vynų gamyba. Tiesa, šylant klimatui, Jungtinėje Karalystėje darosi vis palankesnės sąlygos vynmedžiams augti, o naujieji vyndariai leidžiasi į išskirtinių vynų, iš mažiau žinomų vynuogių veislių, gamybą. Regione vyksta procesai ir drąsūs eksperimentai, kurių dėka angliškas vynas užima puikias prizines pozicijas pasauliniuose vyno konkursuose bei kuria savitą ir iš ties nuostabią šalies vyno kultūrą.
KĄ RAGAUSIME?
Po Anglijos ištojimo iš Europos Sąjungos vyndariams yra ypatingai sunku eksportuoti savo produkciją svetur, tad šie gėrimai yra retai sutinkami, o Lietuvoje pasirodė vos šiemet. Tiesa, jaunas regionas vyno pagamina labai nedaug palyginant su visiems žinomais Prancūzijos ar italijos regionais.
Mūsų pasirinkti vynai – tai vyndario “Simpsons” kūriniai.
Kilę iš pietryčių Anglijos, vynai pasižymi minerališkumu, citrusais ir ypatingu gaivumu. Kad būtų smagiau degustuoti ir pajusti skirtumus, siūlysime rinktis iš trijų vynų: baltojo ramaus, putojančio cuvee bei putojančio rose.
Prie šių vynų priderinome skirtingus užkandžius, pabrėžiančius kiekvieno vyno savybes. Įdėjome daug darbo, jog būtų skanu bei paruošta su meile!
MENIU
SIMPSONS Gravel Castle Chardonnay 0,75l
– Angliško sūrio fondiu su traškia duonele
– Vilkešerio kapotinis su melionu, agurku, mėtomis bei pomidorų sultiniu
SIMPSONS Chalklands Classic Cuvee 0,75l
– Žuvies ir krevečių crudo su lengvai rūkyto sviesto padažu, kompresuotais obuoliais ir kaparėliais
– Varškės sūris su svarainių geliu, pistacijomis bei sviestiniais trupiniais
SIMPSONS Canterbury Rose Sparkling Rose 0,75l
– Jautienos kapotinis su degintų pomidorų piure ir vidurio rytų prieskoniais
– Antienos krūtinėlė su apelsinų glazūra, citrinų geliu bei skrudinta duonele
PASKUTINĖS ANGLIJOS VYNŲ RENGINIŲ DATOS
Liepos 18 d. (ketvirtadienis) reginys atšauktas
Liepos 19 d. (penktadienis) reginys atšauktas
KAINOS
Taurė vyno ir prie jos priderinti du užkandžiai – 19 Eur.
Vyno taurė – 8 Eur.
Nealkoholinio vyno taurė – 7 Eur.
Pasirinktas užkandis – 6 Eur.
REZERVACIJOS
Primename, jog mūsų studija yra maža, todėl siūlome iš anksto susisiekti dėl rezervacijų elektroniniu paštu labas@2virejai.lt
IKI PASIMATYMO!