2VIRĖJAI STUDIJA – MŪSŲ GASTRONOMINĖ KELIONĖ

Beno Šileikos ir Agnės Paulauskienės nuotraukos

Turėti erdvę darbui, į kurią būtų galima pasikviesti svečių, kiekvieno kūrėjo svajonė. Po daugybės svarstymų, planavimo bei pastangų pagaliau atveriame „2 Virėjai“ kulinarijos studijos duris, pro kurias įžengiančių lauksime visų, norinčių mokytis, gerai praleisti laiką ar skaniai pavalgyti.

Ne kartą minėjome, jog tinklaraštį kūrėme su intencija į ateitį, nes savęs kaip vien receptų publikuotojų (ar nuomonės formuotojų) nematome. Todėl mintis 2020-ųjų lapkritį paleisti į dienos šviesą užkandžių rinkinius buvo labai trapi, o mes, būdami pačiais didžiausiais savo kritikais, su baime ir drebančiomis kojomis išdalinome pirmasias skanumynų dėžutes. Apie tai, kokie kiekiai, ilgos darbo valandos ir nuovargis sekė po to, nesame linkę pasakoti – vietoje to džiaugiamės, jog tiek daug žmonių mumis patikėjo. Kiekviena parduota dėžutė ne tik kaupė eurą prie euro taupyklėje, bet ir rimtai signalizavo – jeigu tęsime pradėtus darbus, mums reikės erdvės ir įrangos. Po Naujųjų praėjus kelioms dienoms tvirtai apsisprendėme – sustoti nevalia. Ir štai, praėjus penkiems įsikūrimo, biurokratijos bei daugybės iššūkių mėnesiams mes galime atverti savo studijos duris jums!
Tad kol vieni visas santaupas išleidžia kelionei į Maldyvus (nesupraskite klaidingai, mes irgi atostogų norime), mes leidomės į savo gastronominę kelionę, kurios eigoje tikimės visus norinčius “pagriebti” į šį skanių patirčių nestokojantį traukinį.

VIETA IR PATALPOS

Nereikia meluoti- Vilniaus senamiesčio ir centro kaip maro baidėmės pagalvoję apie tobulą savo darbo erdvę. Kodėl? Tikriausiai galvojome, jog mums užteko gyvenimo šalia centro prieš penkerius metus. Bet oj, kaip mes klydome! Apžiūrėję kelis variantus likome prie vieno. To, kuriame dabar šešias dienas per savaitę mus ir rasite.
Prieš tai patalpose buvo itališkų drabužių butikas, kurio savininkė prieš karantiną organizuodavo netgi apsipirkimo keliones. Nors mums, minimalizmo mylėtojams, patalpos tuo metu atrodė gerokai apkrautos, tarp visų masyvių užuolaidų nesunku buvo pastebėti, jog čia gali būti potenciali ir švari kulinarijos studijos erdvė. 

SENAMIESČIO DVASIA

Būtent seno pastato dvasią norėjom patalpose išsaugoti ir kardinaliai visko nekeisti. Siekėme sugretinti senamiesčio įvaizdį su šiuolaikinėmis detalėmis bei minimaliais baldais. 
Įdomu tai, jog patalpų lubose yra paliktas senų lubų fragmentas, o palei sieną paremtas milžiniškas veidrodis, kurį norint išnešti reiktų imtis vieno iš dviejų darbų – išgriauti  pastato sieną su durimis arba sudaužyti patį veidrodį! Tikriausiai negalėtume suskaičiuoti kiek keiksmų tas veidrodis girdėjo, kiek baimės jį valant mums sukėlė… O visai be reikalo! Sudėliojus visus akcentus supratome, kiek daug patalpoms jis suteikia erdvės, unikalumo bei žavesio.

PAGALBA

Susidėliot savo norus ir, svarbiausia, tilpt į biudžetą mums padėjo viena geriausių interjero dizainerių Dovilė Sakevičė (Dovilės interjeras). Nepaisant didelio užimtumo ir fakto, kad Dovilė dirba su individualiomis gyvenamosiomis erdvėmis, ji sutiko imtis savotiško iššūkio. 
Rezultatas mus, kaip dabartinius erdvės šeimininkus, begalo džiugina. Ir visai nesvarbu, jog Delfi komentatoriai rašo, jog anksčiau patalpos jiems atrodė daug gražiau (juokas pro ašaras).
Už visą pagalbą, ilgus pokalbius bei atsižvelgimą į mūsų tikslius norus Dovilei esam begalo dėkingi! Dabar turime darbo vietą, kurioje daug jaukiau būti nei namuose. O tai daug ką pasako!

INTERJERAS IR STATYBŲ DARBAI

Minimalu, urbanistiška ir praktiška – tokie buvo mūsų reikalavimai. Na, dar kad patalpos būtų šviesios. Bet visi tie pilki – juodi akcentai taip gražiai susidėliojo, jog visko steriliai balto tikrai nesinorėjo. 
Na, o statybų darbai vyko gan lėtai, nes būdami darbštūs ir gan taupūs sugalvojome įmanomus darbus pasilikti sau: patys dažėme sienas, šveitėme patalpas, tinklavome bei glaistėme skyles po naujų elektros taškų išvedžiojimo. Gal todėl tos patalpos tokios mylimos, kai kiekvienas kampas buvo savomis rankomis glostomas?

ĮRANGOS IR INTERJERO DETALIŲ PASIRINKIMAS

Begalo džiaugiamės, jog su mumis kuriant studiją panoro bendradarbiauti Neff Lietuva atstovai. Jų dėka galim gaminti maistą lengvai ir patogiai, besinaudodami laaaabai modernia buitine technika. Didžiulė kaitlentė ir stiklo gartraukis su anglies filtrais nuo pat pradžių buvo pramintas Martyno DJ pultu. Orkaitės su įleidžiamomis durelėmis iš vis yra kosmosas, o ir kiti priesaisai pilni iki smulkmenų apgalvotų detalių, leidžiančių visiškai pasitikėti 21amžiaus stebuklais.

Kitas, mus begalo džiuginantis sprendimas – plovimo zona, su dviguba plautuve iš Celsis, bei lietuvių gamintojo Rubineta vandens maišytuvas. Niekada nebūtume pagalvoję, jog didelis, kokybiškas vandens kranas suteiks tieeek džiaugsmo. Mygtuko paspaudimu pakeičiama vandens srovė iš įpraštos į dušą, pasirodo yra nepamainomas dalykas plaunant indus: visi nešvarumai (net klijai nuo stiklainių etikečių) tobulai nusiplauna! 
Tačiau Rubinetos produkciją rinkomės ne vien akimis – studijoje norėjome kaip įmanoma daugiau mums tinkančių įrangos / baldų / aksesuarų, kurie būtų pagaminti Lietuvoje. Tad besirinkdami savo namams (ar taip pat studijai) vandens maišytuvą nepraleiskite šios įmonės asortimento. Nuoširdžios rekomendacijos.

Pora gražių dalykų įsigijome iš salono Šiaurė, o kitus grožius radome pas savo neoficialius kaimynus Carol Home. Ir kolekcija iš jų asortimento pas mus ateityje tik augs!
Na, o natūralaus medžio servetėlių laikiklis taip pat lietuviškos dizaino pažiba, atkeliavusi iš salono Namuos, kuris po savo stogu globoja nuostabius jaunųjų dizainerių kūrinius.

Patogus ir begalo dailus fotelis atkeliavo iš Accanto baldai. O minkštutėlį pledą (sukėlusį daugiausiai diskusijų kam kulinarijos studijoje jo reikia) atsiuntė mama iš Jungtinės Karalystės. Iš ties, ką tas pledas studijoje veikia? Nieko – kybo ant fotelio ir laukia, kol juo kas nors apsigaubs. Žiemą, kol patalpos buvo nenaudojamos, jis mus kaip reikiant šildė. O dabar yra tiesiog jaukus akcentas, kurio šilto poilsio minutei tikrai prireiks praėjus vasarai. 
Dauguma gal ir pasakytų kam kulinarijos studijai augalai, bet kokia iš vis jauki erdvė gali be jų būti? Siekdami vientisumo nusprendėme, kad čia nebus jokių nevalgomų augalų, todėl lentynas papuošė prieskoniai augalai iš prekybos centrų ir keli dailiai suformuoti prieskoniniai medeliai iš Holitrees. O kartu prie interjero mums puikiai tinka But First Wood pagaminta medinė lentelė. Negalėjome tokios neturėti studijoje, kai jau viena virš metų sėkmingai pasitarnauja namuose tiek pjaustymui, tiek dailioms fotografijoms.

PLANAI IR STUDIJOS DARBAI

Atlaisvėjus ribojimams ir pasibaigus karantinui norėsime jus pakviesti savo nedideles šventes paminėti pas mus kulinarijos užsiėmimuose bei mokymuose. Na, o kol kas kaip ir anksčiau tieksime maistą išsinešimui, gaminsime paruoštukų rinkinius bei šią vasarą lauksime jūsų mūsų mažytėje lauko terasoje.
Čia norėsime apsilankančiųjų supratingumo – turime vos tris staliukus, tad nesinorėtų, jog lankytojai su ištrauktais nešiojamaisiais kompiuteriais ar ilgiausiais zoom skambučiais trukdytų mūsų maistu pasimėgauti ir kitiems.

Esamą studijos meniu galite rasti čia.
Kontaktai čia.
Maistą išsinešimui galite užsakyti su atsiėmimu vietoje tiesiogiai per mus telefonu 867237114 
O jeigu norite pasilepinti namuose, užsisakykite per WOLT programėlę. Deja mes pasirinkti pristatymo atstumo negalime, todėl apgailestaujame, jeigu jūsų lokacija WOLT kurjeriams pasirodys per tolima.
 
 
Tačiau visuomet galite atvykti pas mus pasilabinti.
Lauksime jūsų!

KOMENTUOTI

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*